Kat Karşılığı İnşaat

Arsa niteliği taşıyan binaların ve boş arsaların maddi gücü yetersiz olan mal sahipleri tarafından müteahhitlere arsayı bina yapmak karşılığında anlaşarak vermesidir.

Kat karşılığı arsa işlemi sırasında mağdur olmamanız için bilmeniz gereken bazı önemli ayrıntılar bulunmaktadır:

Kat karşılığı arsa ve bina sahiplerini cezbetmektedir. Bu durum bazen müteahhit firmalar için kötü niyetli kullanılabilmektedir. Bu yüzden arsa sahiplerinin aceleci ve heyecanlı davranması müteahhit firmalar tarafından oldu bittiye getirilerek geri dönüşü zor olan sorun yaşamanıza neden olabilmektedir. Fakat şunu belirtmek gerekir ki; İşini iyi yapan meslektaşlarımız ile uygun şartlar oluşturarak açık, net ve somut bilgiler ışığında anlaşma yaptıktan sonra ortaya çıkabilecek sorun ve problemler ile karşılaşmayarak hiçbir maddi ücret ödemeden iskanlı mülkiyet sahibi olabilirsiniz.

 Bina ve Arsanızı Kat karşılığı müteahhit firmaya verirken nelere dikkat etmelisiniz ?

  1. İnşaat yapacak müteahhit firmanın referansları incelenmelidir.
  2. İnşaatı yapacak firmanın banka ve kurumlardaki itibarları
  3. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus müteahhit firmanın daireleri teslim etme süresidir. Süre eğer sözleşmeye konulmaz ise sürenin açık olacağından teslimat gecikmesi yaşayacağınızdan, bu sürenin inşaatın büyüklüğü göz önünde bulundurularak sürelendirilmesi gerekmektedir.

Yapılacak olan projenin iyi analiz edilerek yapıda kullanılacak malzemelerin kalite ve standartlarının belirtilmesi ve sözleşme yapacağınız müteahhit firmanın daha önce yapmış olduğu binadaki daire sahipleriyle yapmanız gereken görüşme size en iyi referans olacaktır. Müteahhit ve arsa sahibini mağdur etmeyecek şekilde her iki taraf lehine uygun şartlar sağlayan bir sözleşme yapmak çok önemlidir.

MAKBEL İNŞAAT YAPI OLARAK SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE  HER ZAMAN DÜRÜST, AÇIK,ŞEFFAF OLARAK  GERÇEK VE DOĞRU BİLGİLERİ YAPIYLA İLGİLİ  GEREKLİ KURUM VE KURULUŞLARDAN ALARAK BİLGİLER IŞIĞINDA  İMAR KANUNU VE İLÇE BELEDİYELERİNİN YASAL KURAL VE PRENSİPLERİ ÇERÇEVESİNDE SOMUT BİLGİ VE SAĞLIKLI ÇALIŞMA NETİCESİNDE YAPININ ÖN ÇALIŞMA PROJESİNİ SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZE SUNUP GÖRÜŞ ÖNERİLERİNİZİ ALARAK ORTAK BİR NOKTADA BULUŞACAĞIMIZI VE SİZİNDE KATKILARINIZLA GÜZEL BİR ESER ORTAYA ÇIKARTARAK SİZİN MEMNUNİYETİNİZİ ÖN PLANDA TUTUP SİZİN VERECEĞİNİZ REFERANSLARLA DAHA NİCE YAPILARA MAKBEL İNŞAAT KALİTESİYLE  İMZAMIZI ATMAK DİLEĞİYLE.